![]() Βρισκόμενο πλησίον της οδικής αρτηρίας Σκύδρας - Έδεσσας το Γενικό Λύκειο Σκύδρας είναι ένα από τα κορυφαία λύκεια της χώρας μας. Στεγάζεται σε ένα άρτια εξοπλισμένο σύγχρονο κτιριακό συγκρότημα, από τις 15 Σεπ. 1998. Το οικόπεδο στέγασής του αποτελεί δωρεά του Γεωργίου Δήμου, το όνομα του οποίου φέρει προς τιμή του το σχολείο. Είναι οικοδομημένο σε ένα φυσικό περιβάλλον απαράμιλλου φυσικού κάλλους, σε μία πόλη η οποία αποτελεί έναν συγκοινωνιακό και εμπορικό κόμβο διέλευσης, ενώ η ευρύτερη περιοχή παρουσιάζει αρχαιολογικό, οικονομικό, παραγωγικό και τουριστικό ενδιαφέρον.
|
![]()
![]() Ιστορία του Γενικού Λυκείου Σκύδρας Ένα Περήφανο Ξεκίνημα . . . |
Δεν μπορείτε να βρείτε αυτό το οποίο αναζητάτε; | Σχόλια ή Υποδείξεις | Αίτηση Σύνδεσης | Πόροι Δικτύου | Δήλωση Εμπιστευτικότητας
Γενική Ταχυδρομική
Διεύθυνση: Γενικό Λύκειο
Σκύδρας "Γεώργιος Δήμου",
Γυμνασιάρχου Γεωργίου Δήμου 11,
Σκύδρα, Τ.Κ. 58500 Πνευματικά Δικαιώματα © 1997-2007, Γενικό Λύκειο Σκύδρας "Γεώργιος Δήμου" Προτεινόμενη Ανάλυση : 1024 x 768 Επιτελική
Ομάδα Ανάπτυξης Σχολικής
Ιστοσελίδας |