ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΚΥΔΡΑΣ "ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜΟΥ" Αναζήτηση Τηλέφωνα Χάρτης Ημερολόγιο Μαθητική Ζωή Κατευθύνσεις Σπουδών Κατάλογοι Βιβλιοθήκη Επικοινωνία Πληροφορική Νέα Εκδρομές Αρχική Σελίδα Ε.Λ. Σκύδρας

Εκδρομή στην Κρήτη

Σχολικό Έτος 2001 - 2002

Πρόγραμμα Εκδρομής

Κυρ. 11 Μαρ. 2007 :  Αναχώρηση ώρα 9.00 π.μ. από το Γενικό Λύκειο Σκυδρας με λεωφορείο για Πειραιά. Από Πειραιά αναχώρηση ακτοπλοϊκώς για Ηράκλειο Κρήτης.

Δευ. 12 Μαρ. 2007 :  Άφιξη στο Ηράκλειο, μετάβαση στο ξενοδοχείο, τακτοποίηση. Ξενάγηση στην πόλη του Ηρακλείου : Μεσαιωνικά τείχη, Αρχαιολογικό μουσείο, Τάφος Καζαντζάκη.

Τρί. 13 Μαρ. 2007 :  Επίσκεψη στους αρχαιολογικούς χώρους Κνωσσού, Φαιστού. Επιστροφή στο Ηράκλειο και επίσκεψη στο Ελληνικό Κέντρο Θαλασσίων Ερευνών “Cretaquarium”.

Τετ. 14 Μαρ. 2007 :  Αναχώρηση για μονή Αρκαδίου – Ρέθυμνο – Χανιά. Επίσκεψη στα Ανώγεια, Ιδαίον Άνδρον. Άφιξη στο Ρέθυμνο, ξενάγηση, αναχώρηση για Χανιά, ξενάγηση.

Πέμ. 15 Μαρ. 2007 :  Επίσκεψη στο ομαλό / Φαράγγι Σαμαριάς. Φαγητό μεσημεριανό. Επιστροφή στο Ηράκλειο.
   Παρ. 16 Μαρ. 2007 :  Αναχώρηση για Άγιο Νικόλαο – Ελούντα. Φαγητό μεσημεριανό στην Ελούντα. Επιστροφή στο Ηράκλειο. Αναχώρηση από Ηράκλειο το βράδυ (20:00) αεροπορικώς για Θεσ/νίκη, από εκεί με λεωφορείο για Σκύδρα. Άφιξη στις 11:00 μ.μ. .
   Δύναμη Μαθητών :  125,   Συμμετέχοντες :  88
   Αρχηγός Εκδρομής :  Αποστολίδου Ελένη
   Συνοδοί Καθηγητές :  Ανδρόνης Αθανάσιος, Δουλγερίδου Μαριάννα, Νικολαΐδου Κυριακή, Παπαστερίου Ιωάννης.
Συλλογή Φωτογραφιών από την Εκδρομή στην Κρήτη

ΜαθητέςΚαθηγητέςΔιευθυντής

Δεν μπορείτε να βρείτε αυτό το οποίο αναζητάτε;   | Σχόλια ή Υποδείξεις  |  Αίτηση Σύνδεσης  |  Πόροι Δικτύου  |  Δήλωση Εμπιστευτικότητας

Γενική Ταχυδρομική Διεύθυνση:  Γενικό Λύκειο Σκύδρας "Γεώργιος Δήμου", Γυμνασιάρχου Γεωργίου Δήμου 11, Σκύδρα, Τ.Κ. 58500